DGNEWS.EU

Шампионска купа и 7 медала спечелиха корабомоделистите на Димитровград

Sep 21
16:00 2020

Шампионска купа и седем медала завоюваха състезателите по корабомеделен спорт от Димитровград на финалите на държавното първенство в клас NS и М, провели се от 18 до 20 септември в Русе. Димитровградският клуб по корабомоделен спорт се представи с петима състезатели.

Седмокласникът от ОУ „Ал. Константинов” Симеон Вълев спечели 3 златни и два бронзови медала, а Теодор Тончев от VІ клас на ОУ „П. Славейков” завоюва един сребърен и един бронзов. Отличното представяне на Симеон Вълев през сезона му донесе купата „Шампион на шампионите”. Димитровградчанинът успя да спечели общо 7 златни отличия по време на отделните кръгове на първенството.

Успешно представяне направиха и останалите трима представители на клуба Владислав Тончев (четвърти), Алекс Витанов (пети) и Калоян Господинов, съобщи ръководителят на клуба, м.с. Асен Иванов.