DGNEWS.EU

Димитровградчани спечелиха първи медали по скокове на батут за годината

Sep 28
16:54 2020

Състезателите на димитровградския спортен клуб по скокове на батут „Младост” завоюваха първите си медали за тази година. От 25 до 27 септември гимнастиците ни се представиха блестящо на международния турнир за купа „Независимост” в Кюстендил.

Дебют на международното състезание при 8-годишните направиха Валерия Найденова и Анелия Иванова, които се класираха на финалите. При 9-10 годишните Александър Вакрилов грабна златен медал, а Виктор Янков се класира пети. При по-големите Калоян Пеев също се окичи със злато.

При момичетата Диана Сарафова спечели сребърно отличие.

При синхронните скокове двойката Виктор Янков и Христо Пачов станаха шампиони при 9-10 годишните. В по-горната възрастова група златни медали спечелиха също Александър Вакрилов и Калоян Пеев.

При момичетата в синхрон Диана Сарафова и Кристи Стамова също се окичиха със златото, а двойката ни Вивиан Гочева-Магдалена Николова завоюваха бронзови медали.

"Изключително много съм доволен от представянето на децата в Кюстендил. Това бе първото състезание за годината поради наложените ограничителни мерки заради пандемията от коронавирус", коментира треньорът Димитър Димов.

Турнирът бе тест за подготовката на димитровградските състезатели преди Държавното първенство по скокове на батут, което ще се проведе през ноември в Габрово. Преди националното момчетата и момичетата ще участват на турнир в Стара Загора.