Изплъзнаха победата на Димитровград над Марица

Снимка: архив
Nov 17
19:00 2018

Отборът на Димитровград постигна равенство срещу съперниците си от „Марица”. Спорно отсъждане на страничния рефер на играния днес мач на стадион "Миньор" изплъзна победата от димитровградчани. В 86-ата минута футболист на пловдивчани удари жестоко с лакът в главата защитник на домакините, след което вкара с глава гол за 1:1. Нарушението бе проспано от асистента на главния съдия и той не вдигна флагчето. Това лиши синьо-жълтите от ценни три точки.

Иначе те първи вкараха гол, но после изпуснаха няколко добри положения. С гола се размина Цветомир Матев, а така също и братята Филип и Васко Сантови. Ако бяха успели да реализират головите положения грешката на страничния рефер нямаше да окаже влияние на крайния изход на двубоя. "Жалко че изтървахме трите точки. Отборът на Марица, макар и четвърти в класирането, не бе по-добър от нас. Ние напълно го надиграхме", коментира президентът на димитровградския клуб.

Спечелената точка също е важна за представянето на отбора и отдалечаването от групата на изпадащите. Синьо-жълтите са на 14-о място във временното класиране на Югоизточната трета лига с 15 точки. За сметка на това пък Свиленград се измъкна от черната дупка, побеждавайки у дома Садово с минималното 1:0. Хасково пък загуби като гост от Карнобат с 1:2. Следващата събота е дербито между тимовете от двата съседни града. Димитровград ще гостува на Хасково. Мачът от предпоследния кръг на Югоизточната трета лига е от 14:30 часа на стадиона на Ямача.