DGNEWS.EU

Димитровград победител в международния детски турнир „Еню Вълчев”

Dec 09
12:48 2018

Спортният клуб по борба „Димитровград“ стана отборен победител в международния турнир по свободна борба „Еню Вълчев“. Надпреварата се проведе вчера в спортна зала „Младост“ в Димитровград с участие на 130 състезатели от силни клубове на България, Гърция, Турция, Молдова и Македония. За първа година турнирът имаше 2200 лв. награден фонд. След димитровградчани се наредиха отборите на „Комрат“ (Молдова) – 203 т. и „Ефкапиа“ (Гърция) – 128 т. Отборите на първите три призови места получиха чекове съответно с 1000 лв., 700 лв. и 500 лв.

Призът „Еню Вълчев“ бе присъден на шампиона Дениз Хикмет (кат. 44 кг.) от Димитровград. За Димитровград златни медали спечелиха Пламен Христозов /кат. 40 кг – подготвителна група/, Денис Наим /кат. 41 кг/, Дениз Хикмет /кат. 44 кг/, Александър Тулба /кат. 59 кг/ и Исмаил Айваз /кат. 73 кг/.

Със сребро се окичиха Владимир Мандалов /кат. 30 кг/, Иван Кайряк /кат. 36 кг/, Николай Момъков /кат. 47 кг/, а с бронз Николай Петров /кат. 38 кг – подготвителна група/, Емре Мухамед /кат. 66 кг/, Даниел Станимиров /кат. 66 кг/, Фелипе Ивов /кат. 73 кг/.