DGNEWS.EU

Димитровград с минимална победа над Сокол

Apr 13
19:59 2019

Димитровград се закани да запише пет домакински победи до края на първенство в Югоизточната трета лига. Първата успешна крачка за изпълнение на поставената задача бе направена днес, след като синьо-жълтите се наложиха над гостите от Сокол (Марково) с минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза в края на първото полувреме Филип Сантов. През втората част домакините изпуснаха още няколко чисти положения.

"Тежък мач, влияние оказа и обстоятелството, че ние играхме в сряда и загубихме в Бургас от Черноморец с  0:1, а Сокол почиваха. Важното е, че в крайна сметка спечелихме ценни три точки", коментира след края на срещата старши треньорът Жеко Йорданов. Той е доволен не само от резултата, но и от факта, че в неговите редици няма контузени и наказани, които да пропуснат следващите срещи.

Димитровград има вече актив от 29 точки и е на 15-о място във временното класиране. На практика може да се смята, че синьо-жълтите са се спасили от изпадане в областната футболна група. В по-долните дивизии изпадат, намиращите се на 17-о и 18-о място, където сега се намират съответно Садово с 16 т. и Асеновец с 12 т. Ако Димитровград спечели останалите четири домакински срещи напълно е възможно да завърши сезона десети. В събота момчетата на Жеко Йорданов ще гостуват на Атлетик. Тимът от пловдивското градче Куклен е осми с 38 точки.